Jak wybrać przedstawienie teatralne dla dziecka?

Jak wybrać przedstawienie teatralne dla dziecka?

Warto przeczytać

Przygodę z teatrem warto zaczynać już od najmłodszych lat. Repertuar musi być jednak dobrany tak, by rozbudzić ciekawość dziecka i tym samym zachęcić go do kolejnej wyprawy do teatru. Na jakich przedstawieniach dzieci bawią się najlepiej?

Z udziałem publiczności

Małym dzieciom trudno jest usiedzieć spokojnie w jednym miejscu przez kilka godzin, a przedstawienia teatralne zazwyczaj są dość długie. Dlatego spektakle dla dzieci często są skonstruowane tak, by publiczność brała w nich udział, dzięki czemu wystawiana na scenie historia wciąga jeszcze bardziej i nie ma miejsca na nudę.

Podobnie wyglądają koncerty skierowane do najmłodszej publiczności – dyrygent w tym samym stopniu co swoją orkiestrą zajmuje się widzami, zapraszając ich do wspólnej zabawy i ucząc muzyki w bardzo przystępny sposób.

Przedstawienie plus warsztaty

W przypadku najmłodszych dzieci najlepiej jest, gdy przedstawienie wiąże się z dodatkowymi warsztatami artystycznymi. Dzieci nie tylko oglądają sztukę, ale także ją tworzą, obcując z nieznanymi dotąd dźwiękami, obrazami, doznaniami dotykowymi.

Placówki takie jak Teatra Małego Widza prowadzą mnóstwo warsztatów o przeróżnym charakterze – można wczuć się w rolę odkrywców nieznanych lądów, poczuć bliskość kosmosu, spojrzeć na przyrodę z zupełnie innej strony czy zapoznać się z kulturą obcych krajów.

Warsztaty są skierowane do dzieci w różnych grupach wiekowych, a w wielu zabawach udział wziąć mogą maluchy, które dopiero skończyły roczek, oczywiście w obecności rodziców.

O czym jest przedstawienie?

Ważna jest nie tylko forma przedstawienia, ale i jego treść. W dużych miastach repertuar jest bardzo zróżnicowany, więc łatwo znaleźć coś, co interesuje nasze dziecko – przedstawienie może być na podstawie ulubionej bajki, dla dzieci lubiących ruch najlepsze będzie widowisko taneczne, małym melomanom przypadnie do gustu spektakl z dużą liczbą piosenek.

Pod kątem zainteresowań malucha wystarczy wybrać odpowiedni teatr dla dzieci Warszawa. Repertuar można sprawdzić na stronie internetowej.

https://www.teatrmalegowidza.pl/

0 0 votes
Czy fajne?
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments