Jaki basen do ogrodu - stelażowy czy rozporowy?

Jaki basen do ogrodu – stelażowy czy rozporowy?

Polecane i promocje

Lato sprzyja kąpielom w wodzie. Można ich zażywać nie tylko nad morzem, rzeką, jeziorem czy miejskim basenem, ale także w zaciszu swojego ogrodu. Aby to było możliwe, powinniśmy się wyposażyć w basen ogrody. Oferty sklepów stacjonarnych i internetowych są pod tym względem naprawdę bogate. Można wyróżnić w nich dwie podstawowe konstrukcje basenów ogrodowych – baseny rozporowe i baseny stelażowe. Które z nich będą lepszym wyborem? Jakie są różnice między nimi?

Basen stelażowy – wyższa cena i wyższa wytrzymałość

Baseny stelażowe, jak sama nazwa wskazuje, wyposażone są w stelaż z metalowych rur łączonych przy pomocy łączników plastikowych. Na tak wykonanej konstrukcji mocowany jest basen, który następnie można bez problemu napełnić wodę. Zaletą basenów stelażowych jest ich bardzo duża wytrzymałość i odporność na uszkodzenia. Materiał, z którego wykonana jest niecka basenu to sztywne tworzywo sztuczne. Baseny stelażowe występują również w dużej liczbie rozmiarów, jak również mogą być głębsze niż baseny rozporowe. Z tego powodu dają więcej możliwości relaksu w wodzie, pozwalając nawet na pływanie w nich.

Baseny rozporowe – tanie, ale i bardziej delikatne

Druga grupa basenów to baseny rozporowe. Nie posiadają one stelaża. Zamiast tego ścianki samoczynnie się usztywniają i pionizują pod wpływem naporu wody. Baseny rozporowe posiadają boczne ścianki wypełnione powietrzem, podobnie jak materace. Z tego również powodu są bardziej narażone na uszkodzenia. Może do niego dojść nawet na skutek zadrapania lub wbicia pazura przez kota. Tę większą delikatność rekompensuje nam jednak niższa cena, jak również brak potrzeby czasochłonnego składania stelaża. Baseny rozporowe mają ograniczoną głębokość – zwykle nie spotyka się głębszych niż 80 cm. Są to zatem typowe baseny rekreacyjne, które można szybko rozłożyć na działce, nie tracąc czasu na składanie stelażu. Zajmują również znacznie mniej miejsca, co ma duże znaczenie kiedy pakujemy samochód na wyjazd na działkę.

Ile kosztują baseny

Czy duże kwoty trzeba przeznaczyć na kupno basenów? Dziś już wiemy że droższe są baseny stelażowe – mogą kosztować nawet do 1000 złotych. Jeśli tak kwota Cię przeraża, ale chcesz się cieszyć dużym i komfortowym basenem, pamiętaj że jest coś takiego jak szybki kredyt. Z jego pomocą kupisz wszystko, na co masz ochotę – również głęboki i szeroki basen. Szybki kredyt możesz również w części przeznaczyć na przyjemności, a za pozostałą część pokryć np. koszt remontu. Wówczas dobrym wyjście będzie tańszy basen rozporowy.

0 0 votes
Czy fajne?
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments