poczta kurier

Poczta kurier Barlinek zamów online

Artykuł Miesiąca Zachodniopomorskie

Z powodu wzrastającego rytmu życia i zwyżkującej popularności płatności przez internet, coraz chętniej korzystamy z usług firm kurierskich. Istniejące na rynku oferty kuszą nas korzystnymi cenami i szybkimi terminami dostarczenia. Wysyłanie paczek z Poczta kurier Połczyn-Zdrój może być dziecinnie proste i naprawdę może ulepszyć nam życie. Co należy wiedzieć o wysyłaniu paczek kurierem? Jakie mogą być plusy takiego rozwiązania? A także jakie niedopatrzenia popełniamy przy wysyłaniu paczek?

Poczta kurier Połczyn-Zdrój

Małe przesyłki

zamów kuriera

Najchętniej wysyłane przesyłki, to te o małych rozmiarach. Chociaż przetransportowanie ich samemu na pocztę może nie było by, aż tak skomplikowane, jednak możliwość odebrania ich z naszego domu przez kuriera dużo upraszcza. Oszczędzimy przy tym czas oraz swoje nerwy, bo oczekiwanie w kolejkach do okienka nigdy nie było przyjemne. Wysłanie niewielkiej paczki to tylko kilka kroków, najpierw trzeba zrobić zamówienie na kuriera, zabezpieczyć paczkę zgodnie z wymaganiami a następnie zaczekać aż Poczta kurier Połczyn-Zdrój pojawi się pod naszymi drzwiami.

Firma kurierska miasto ma możliwość odebrać od nas przesyłkę nawet tego samego dnia, jeżeli złożyliśmy zamówienie rano, albo dnia kolejnego. Ma to znaczenie szczególnie gdy zależy nam na przekazaniu przesyłki do odbiorcy na czas. Zazwyczaj moment dowiezienia przesyłki wynosi 24 godziny w kolejnym dniu roboczym.

Wysyłka w dużych ilościach

Jeśli jesteśmy małym przedsiębiorcą i wysyłamy wiele paczek miesięcznie warto skorzystać z opcji przesyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwala to zmniejszyć formalności. Dodatkowo mamy wtedy szansę dostania faktury zbiorczej pod koniec okresu rozliczeniowego.

Przy wysyłaniu takiej ilości paczek na pewno dostrzeżemy też korzyści z przejmowania ich przezpracownika firmy kurierskiej bezpośrednio spod naszego miejsca zamieszkania. Dostarczenie ich za każdym razem do placówki pocztowej zajęło by mnóstwo czasu oraz wymagało od nas wysiłku, szczególnie gdyprzesyłki sporo ważą. Poza tym cena paczek hurtowych okazuje się mniejsza niż opłata za każdą z przesyłek z osobna. Jeśli więc potrzebujemy wysyłać duże ilości paczek powinniśmy skorzystać z opcji paczek hurtowych.

Wysyłka palet

A co wtedy, kiedy produkt który chcemy wysłać zajmuje bardzo dużo przestrzeni i sporo waży? Ekonomicznym wyjściem będzie nadanie go na palecie. Firma kurierska miasto oferuje nam przewóz ładunku do 500 kg. Przesłanie palety nie różni się zbytnio od nadania zwykłej przesyłki. Również musimy zrobić zamówienie, zabezpieczyć przesyłkę a, także ułatwić kurierowi odebranie. Ze względu na wymiary pakunku powinniśmy zapewnić podjazd dla samochodu ciężarowego do spotu przechowywania ładunku.

Dobrze pamiętać, że wyliczając rozmiary przesyłki i masę powinniśmy wziąć pod uwagę paletę. Typowa euro-paleta ma wagę w przybliżeniu 25 kg i liczy około 15 cm wysokości. Poza tym drewniane palety mogą zmienić swoją masę pod działaniem wilgoci, w związku z tym najlepiej nie przybliżać się do maksymalnej wagi pakunku. Dobierając paletę na której wyślemy produkty, dowiedzmy się czy jest ona w zadowalającym stanie. Zepsuta paleta nie może stwarzać odpowiedniego zabezpieczenia i towary na palecie mogą zostać zniszczone. Jeśli zostanie stwierdzone, że paleta nie była cała w momencie nadania pakunku, możemy mieć kłopoty z otrzymaniem zwrotu za straty.

Najczęstsze zasady nadawania paczek

Każda firma kurierska miasto miewa własne wewnętrzne wymagania odnośnie rozmiarów, opakowania paczek i kontaktu z kurierem. W związku z tym warto poznać je przed zrobieniem zamówienia. Najistotniejszą rzeczą przy przygotowywaniu przesyłki jest właściwe jej zabezpieczenie. Będzie to zależne od zawartości przesyłki i jej wymiarów. W przypadku palet najczęściej wystarczy okręcenie jej stretchem lub umocowanie towaru odpowiednimi pasami. Niewielkie przesyłki z wrażliwą zawartością będą wymagały uszczelnienia, które będzie pochłaniało pojawiające się wstrząsy. Co prawda Poczta kurier Połczyn-Zdrój stara się żeby wszystkie przesyłki były transportowane z troską, jednak musimy pamiętać, że w czasie przewozu nasza przesyłka może się obracać albo zostać przyciśnięta przez pozostałe przesyłki.

Inną rzeczą o której wiele klientów zapomina jest wygenerowanie listu przewozowego. Poczta kurier Połczyn-Zdrój odbierając paczkę potrzebuje też ten dokument otrzymać i jeśli nie przygotowaliśmy go zawczasu, będziemy musieli to zrobić kiedy kurier już czeka. W związku z tym wydłużamy czas odbioru przesyłki i w skali roboczego dnia, może zdarzyć się, że pracownik firmy kurierskiej nie da rady do kogoś dojechać. W związku z tym należy myśleć nie tylko o nas samych, ale także o innych chcących skorzystać z oferty Poczta kurier Połczyn-Zdrój .

Zobacz również poczta Kurier

0 0 votes
Czy fajne?