Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być ogromna, czyli krótko o wartości autoprezentacji podczas rekrutacji

Polecane

Rozmowa kwalifikacyjna nie pragnie być ogromna, czyli krótko o sztuce autoprezentacji podczas rekrutacji Każdy spośród nas, kto kiedykolwiek miał łączność z rekrutacją z pewnością rozumie te dwa uczucia – radości, kiedy nasza aplikacja zwróci uwagę potencjalnego pracodawcy, oraz stresu – kiedy uzmysłowimy sobie, że przed nami rozmowa, która często jest swym być bądź nie być. Gdy nie oddać się zwariować i dołączyć do rozmowy rekrutacyjnej z podniesioną głową? Takich poradników jest mnóstwo, jednak my postanowiliśmy wyodrębnić pięć podstawowych zasad, dzięki którym można popatrzeć na targi kwalifikacyjne łaskawym okiem.

1. Nie przesadzaj kogoś kim nie jesteś
Zależysz zaprezentować się z tejże najświetniejszej cechy to łatwe. Punkt w niniejszym, że bardzo często poprzez ostatnie stosujesz udawać kogoś kim nie jesteś. Niestety takie postępowanie gra na Twoją niekorzyść. Bycie sobą pomoże Ci rozmowę, dzięki czemu robienie spójnego wizerunku nie będzie jak trudnym.

2. Jak Cię widzą, tak Cię piszą
Źle wypasowana koszula, plamka na spodniach lub za niewielki krawat sprawi, że nie będziesz dość skupiony. Osoba, która będzie z Tobą prowadzić nie da po sobie poznać, że zrozumiała te niedociągnięcia, przecież nie umknie toż jej przyczynie. Pamiętaj, że ważnego doświadczenia nie da się zrobić dwa razy. Odpowiedni i estetyczny ubiór to pozycja.

3. Trzymaj emocje na wodzy.
Rozmowa kwalifikacyjna powoduje ogromny stres, który różnie pewno się objawiać. Przesada gestykulacja, tupanie czy trzęsące się ręce będzie skomplikowaniem. Postaraj się, żeby stres nie zawładnął Tobą. Jeśli większe wrażenie pewności da Ci wcześniejsze przećwiczenie rozmowy z innym pracodawcą, poproś kogoś bliskiego o aranżacje takiej scenki. Przyda Ciż wtedy pewności siebie i pozwala opanować stres.

4. Konkretne informacje.
W domowych opiniach skup się na istotnych informacjach i odrób zadanie domowe. Przejrzyj stronę potencjalnego pracodawcy, naucz się z dowodzonymi poprzez niego wykonaniami, mocami i wszystkim innym, co jest dla Ciebie interesujące, oraz że również zaplusować. Na badania odpowiadaj krótko, ale treściwie. Długie monologi, które dodatkowo będą iść z punktu nie mogą Ci w pozyskaniu nowej funkcji. Przez takie wypowiedzi osoba przeprowadzająca rekrutację może znacznie mocno przestać nas słuchać, co znacznie nie przekłada się na zysk żadnych spotkań, a zgłasza tych rekrutacyjnych.

5. Kontakt wzrokowy i komunikacja niewerbalna
Patrzenie na ścianę, spuszczona głowa, wzrok utkwiony w powierzchni powoduje, że odbiór naszej urody jest szczególnie negatywny. Nasz rozmówca będzie był doświadczenie, że chętny nie jest myślami, a ciałem na konferencji. Utrzymywanie kontaktu wzrokowego, przyjazny wyraz twarzy spowoduje, że będziemy brani jako kobiety pewne siebie i pomoże rozmowę rekrutacyjną.

Potrafisz żyć pewny, że jeżeli zaproszono Cię na konferencję rekrutacyjną, to Twoje wiedze są odpowiednie. Wszystkie zaświadczenia, umiejętności, szkolenia sprzedażowe odpowiadają Twojemu potencjalnemu właściciela i nic nie idzie na granicy, aby dać z siebie maksimum na konferencji, w czym może posłużyć Ci słuchanie tych zasad. Oraz co z błędami? Każdy je popełnia – trzeba tylko umiejętnie wyciągać spośród nich wnioski. Gdyby jesteś interesuj, jakie spośród nich są najczęstsze, więc na blogu Sellwise znajdziesz więcej na ostatni fakt.

 

zobacz Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być straszna, czyli krótko o sztuce autoprezentacji podczas rekrutacji

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments